Vill du ha ett extrajobb? Gryning söker timanställda!

Gryning ägs av kommunerna i Västra Götaland och erbjuder bland annat HVB- och öppenvård för barn, ungdomar och familjer, jour- och familjehem, beroendevård, lägenheter med stöd, insatser mot hedersrelaterat våld och förtryck samt LSS-boende. Våra enheter finns i hela Västra Götaland och nu söker flera av dem timanställda medarbetare inför sommaren och vid behov.

Vi erbjuder nu extrajobb där man bidrar till positiv förändring för barn, ungdomar och familjer samtidigt som man får ökad kunskap och mer erfarenhet inför examen. Kontakta våra verksamheter direkt!
Se lista nedan, mer information finns på www.gryning.se eller skicka e-post till info@gryning.se

       
BARN OCH FAMILJ
Birkahemmet Göteborg Malin Johannesson malin.johannesson@gryning.se
Boda Familjecentrum Borås Majlinda Bunjaku majlinda.bunjaku@gryning.se
Familjecentrum Fyrbodal Vänersborg Veronica San Martin veronica.sanmartin@gryning.se
Kristinedal Fengersfors Ingela Knape ingela.knape@gryning.se
Solsidan Skara Majlinda Bunjaku majlinda.bunjaku@gryning.se
Trollbacken Kungälv Malin Johannesson malin.johannesson@gryning.se
 
UNGDOM
Lilla Torp Göteborg Ylva Jungebring ylva.jungebring@gryning.se
Lyran Örby Zeljko Vidakovic zeljko.vidakovic@gryning.se
Ramnås Borås Dimitri Alemos dimitri.alemos@gryning.se
Sparregården Vänersborg Sofia Backlund sofia.backlund@gryning.se
Söderåsen Västra Götaland Pernilla pernilla@gryning.se
 
LSS
Claesborg Skövde Ann-Cathrin Åsberg ann-cathrin.asberg@gryning.se
 
ÖPPENVÅRD Västra Götaland Anna-Lena Grundel anna-lena.grundel@gryning.se
 
HEDERSRELATERAT VÅLD OCH FÖRTRYCK & SKYDDAT BOENDE Västra Götaland Pernilla pernilla@gryning.se